Isı Kontrollü Depolama

Dünya standartlarına uygun tasarlanmış ısı kontrollü depolarımız ürünlerinizin en doğru koşullarda muhafaza edilmesini sağlar.

Gıda ürünlerinin doğru derecede saklanması, tazeliklerini ve insan sağlığını garanti altına alır. Ürünleriniz tadını kaybetmez, vitamin ve mineral değerleri korunur. Kısaca, söz konusu insan sağlığıysa hiçbir şeyi şansa bırakma ihtimaliniz yoktur.

3 ana ısı kategorisinde hizmet veren ısı kontrollü depolarımız, ürünlerinizin ihtiyaç duyduğu hijyen standartları ve ideal rejimde saklanması için özel olarak tasarlanmıştır. Böylece farklı rejimlerde saklanması gereken ürünler hiçbir zaman yan yana gelmez. Gıda mühendislerimiz tarafından sürekli olarak denetlenen depolarımızda gelişmiş depolama teknolojileri kullanılır. Ürünlerin ısısı takip edilebilir teknolojiler ile izlenir ve her an kontrol altındadır.

Türkiye’nin üretim ve tüketim merkezlerine yakın, özenle seçilmiş 19 stratejik şehirde konumlanmış toplam 130.000 m² ısı kontrollü depolama alanımız ve gıda endüstrisinin tamamına yönelik hizmetlerimizle 1.200 üzerinden müşterimizin tüm Türkiye’ye 24 saatte ulaşabileceği altyapıyı sağlıyoruz.

Türkiye’de ve dünyada tanınmış birçok gıda markasının binlerce ürününe ev sahipliği yapıyoruz.

Depolama

600’ün üzerinde müşterimizin 100.000 paleti aşan ürünlerini tüm Türkiye’ye dağılmış depolarımızda serin, soğuk ve donuk ısı rejimlerinde muhafaza ederek FEFO standartlarında yönetiyoruz.

Isı Kontrollü Depolama Hizmetleri

 • Stok Yönetimi
 • Barkodlama ve Etiketleme
 • Paletleme / Yeniden Paletleme
 • Pick & Pack (Elleçleme)
 • İmha

Isı Kontrollü Depo Tiplerimiz

 • Merkezi (Ana) Depolar
 • Aktarma Merkezleri
 • Dedike (Tek Müşterili) Depolar
 • Multi-User (Çok Müşterili) Depolar
 • Gümrüklü Depolar
Cross Docking / Platform Yönetimi

PolarXP birçok farklı dağıtım noktasına ulaştırılması gereken ürünlerinizi üretim noktanızdan ya da fabrikanızdan teslim alır, kendi yönettiği aktarma merkezlerine getirir. Bu merkezlerde nihai dağıtım noktasına uygun dağıtım merkezlerine gidecek araçlara göre ayrıştırarak, tüm ısı derecelerinde Türkiye’nin her noktasına ulaşabilen ve tek dağıtım ağı olan PolarXP sistemine teslim eder. Bu sayede ürünleriniz tüm Türkiye’ye 24 ila 48 saat arasında ulaşmış olur.

Gümrüklü Depolama

Türkiye’de gümrüklü ısı kontrollü depolar genellikle ithalatçı ve üretici firmaların kendileri için açtıkları fiktif depolardan oluşmaktadır. PolarXP Türkiye’deki çok az sayıda bulunan ve 3PL tarafından işletilen ısı kontrollü gümrüklü depolarının ikisinin sahibidir.

Katma Değerli Hizmetler

Her sektörün hatta şirketin ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Doğal olarak katma değerli hizmet beklentileri de. Promosyon ürün yönetiminden yarı üretime, etiketleme ve barkodlamadan paketlemeye kadar, yükünüzü farklı pazar gereksinimlerini karşılamak için özelleştiriyoruz. Ürün yelpazenizi genişleterek müşterilerinize daha fazla seçenek sunmanıza katkı sağlarken, çeşitli sektörlerden kazandığımız deneyim ve bilgi birikimiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler tasarlamaya devam ediyoruz.

İşte sizin için geliştirdiğimiz yeteneklerimiz;

 • Ürün Şoklama
 • Yeniden Derecelendirme
 • Ürün Birleştirme ve Ambalajlama
 • Kit Oluşturma
 • In-House Laboratuvar ve Kalite Testleri

Depo Özellikleri

Tüm PolarXP depoları dünya standartlarına uygun inşa edilmiştir.

Tüketici sağlığı ve gıda güvenliği PolarXP’nin varoluş sebebidir. Depolardaki farklı ısı rejimlerinin doğru seviyelerde tutulabilmesi, bunu yaparken mümkün olan en efektif enerji kullanımının sağlanması ve çalışanların güvenli bir iş ortamında çalışabilmesi için depolarımız mümkün olan en üst standartlarda inşa ediyoruz.

1 Çatı Panelleri

Tüm depolarımızın çatılarında dünyada en çok tercih edilen yangına dayanıklı Kingspan panelleri kullanıyoruz.

2 Duvar Panelleri

Depo duvarlarımız yangına dayanıklı özel poliüretan içerir ve ara tabakayı kaplayan iki tabaka yüzeyinden oluşur.

3 Zemin Altı İzolasyonu

Oda derecelerinde tutarlılığı sağlamak ve ısı kaybını engellemek adına zemin altı yalıtımı için 5 cm kalınlığında köpük levhalar kullanıyoruz.

4 Depo Zeminleri

Depolarımızın zeminlerinde, çift katmanlı 11 mm arasında 20 cm kalınlığında C30 çimento kullanılır.

5 Nem Kontrollü Çift Rampa Koridoru

Depolarımızda sıcaklığın azaltılmasını sağlamak için 10 m’lik ürün teslim alanları yaratırız. Teslimat ve nakliye bölgesini depolama alanından ayırarak daha iyi nem kontrolü sağlarız.

6 Soğutucu Üniteler

Soğutucu ünitelerimizi depolarımızın dışında konumlandırırız.

7 Havalandırma Sistemleri

Nem kontrol ve soğutma sistemlerini aynı çatı altında kombine bir şekilde kullanıyoruz.

8 Teslimat ve Docking İstasyonları

Hidrolik yükleme asansörü hava contaları ile çukurlara monte edildiği için forkliftlerin doğrudan araçlara girebilme imkanı vardır.

9 Isı Yönetim İstasyonları

Depo ısı seviyeleri merkezi bir sistemden yönetilir ve kontrol edilir. 7/24 otomatik bir izleme sistemine sahip mekanizma, arızalanma durumunda alarm tetikler. İlgili kişiler ve ofisler SMS ve telefon yoluyla bilgilendirilir.

10 Sıcaklık Kontrol Üniteleri

Büyük bir depo, yaklaşık 64 adet derece ve nem kontrol cihazıyla kontrol altındadır.

11 Yangın Söndürme Püskürtücüleri

Depolarımız, tavana monte olarak püskürtme ve söndürme yapabilen, yangına karşı sistemlere uygun olarak tasarlanmıştır. Lazer ışınlarıyla çalışan duman detektörleri, dumanı anında algılar.

12 Soğuk Odalar

Soğuk odalar, binanın ana yapısından 20 cm’lik kalın paneller ile ayrılmıştır. Böylece daha güçlü bir soğutma sistemi sağlanır.

13 Elektrikli Forklift Şarj Alanları

Forklift şarj alanları müşterilerimizin ürünlerinden ayrı olarak özel bir alanda konumlanmıştır. Bir tuğla duvarla çevrili olan bu oda, ayrı bir hava havalandırma sistemine ve bir karbon yangın söndürme sistemine sahiptir.

14 Yedek Jeneratörler

Depolarımızın sürdürülebilirliği sağlamak için 3 x 750 kwh jeneratör seti bulunur. Ayrıca, olabilecek daha uzun süreli elektrik kesintilerinde kullanılmak üzere 2 tonluk yakıt tankları depolarımızdan 50m’den fazla uzak bir mesafeye konumlanmıştır.

Depo Teknolojilerimiz

Yüz binlerce SKU, 21 depo, 3 ısı rejimi, günlük on binlerce sipariş hazırlanması. Nasıl mı yapıyoruz?

Sektördeki deneyim ve bilgi birikimimiz sayesinde sahip olduğumuz tüm depolarda gelişmiş otomasyon araçlarını kullanıyor, operasyonlarınızı en yüksek verimle, zaman ve alandan tasarruf ederek yönetiyoruz. Tüm depolama alanlarımızı müşterilerimizin lojistik gereksinimlerini düşünerek, sevkiyatlarınızın tüm aşamalarını hızlandıracak ve tam zamanında teslimat güvencesi sağlayabilecek konumlara kuruyoruz. Kısaca, son tüketici beklentilerini karşılayacak hijyen ve kalite standartlarında hizmet veriyoruz.

Daha hızlı ve planlı depolama için pek çok farklı teknolojiden yararlanıyoruz.

Depo Yönetim Sistemi (DYS)

PolarXP bünyesindeki tüm depo ve X-Dock işlemleri AxataWM Depo Yönetim Sistemi üzerinden yürütülür. DYS (Depo Yönetim Sistemi), depolarda icra edilen tüm operasyonları gerçek zamanlı yönetmek üzere tasarlanmış dinamik bir sistem olup; en az kaynakla hatasız, hızlı ve kâğıtsız işlem yapılmasına olanak sağlar.

 • FIFO, FEFO, Müşteri Özel FIFO ve Alan Kontrolü
 • Barkod Kullanımı ile Hızlı ve Doğru Giriş/Kabul, Yerleştirme ve Toplama İşlemleri
 • Gelişmiş Sayım Algoritmaları ile Hızlı ve Doğru Sınıflandırma
 • Envanterde %99,99 Oranında Doğruluk
 • Ürünlerin Tüm Süreçlerde İzlenebilirliği ve Performans Yönetimi

Nasıl yardımcı
olabiliriz?

Isı kontrollü lojistik ihtiyaçlarınızı nasıl çözeceğimizi keşfedebilmeniz için size adım adım yol gösterebiliriz.

BİZE YAZIN

PolarXP Bir
Netlog Lojistik
Şirketidir.

Bizi Takip Edin