Gıda üreticilerine nasıl fayda sağlıyoruz?

Rekabetin son derece yoğun yaşandığı gıda sektöründe varlığını sürdüren bir şirket için fark yaratan en önemli etken sunduğu ürünün kalitesidir.

Yediden yetmişe tüm toplumu yakından ilgilendiren bu son derece hassas tüketim zincirinde ürünlerin en taze ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması hayati rol oynamaktadır. Bunu başarabilen şirketler uzun soluklu güvenilir markalar yaratabilmekte ve sağlam satış rakamları yakalayabilmektedir. Bu başarının en önemli kriterlerinden biri de uzman bir gıda lojistik ağına sahip olmaktır.

Polar Express olarak kurulduğumuz 2009 yılından bu yana, sağlıklı ve güvenilir gıda lojistiği için 200 milyon dolarlık depo, araç ve teknoloji yatırımı yaptık ve Türkiye’de ısı kontrollü lojistik alanında tüm standartları yeniden tanımladık. Bugüne kadar ısı kontrollü lojistiğe ihtiyaç duyan 800’ün üzerinde gıda üreticisinin hem yol arkadaşı olduk hem de ürünlerinin Türkiye’nin tüm şehirlerine kolaylıkla ulaşmasına imkan sağladık.

PolarXP olarak, gıda üreticilerinin işlerini büyüterek markalarının müşterilerine en taze ve lezzetli şekilde ulaştırılması için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Gıda Üreticilerine Özel Hizmetler

Isı kontrollü entegre lojistik çözümlerimizle gıda üreticilerinin işini kolaylaşıyoruz.

Ham Madde Tedarik Yönetimi

Üretim için ihtiyacınız olan tüm ham maddeleri sizin adınıza tedarik noktalarından topluyor, tesisinize getirerek size anahtar teslim hizmetler sunuyoruz.

Yerel Üreticilerden Mal Toplama

Türkiye’nin dört bir yanından tedarik ettiğiniz ham maddelerinizi sizin adınıza gerekli ısı derecesinde toplayarak üretim merkezlerinize getirilmesini üstleniyoruz.

 • Yükleme esnasında ürünlerin belirlediğiniz ısı standartlarında ve sayıda olduğunun kontrolü ve mal kabulü
 • Türkiye’nin en büyük ısı kontrollü araç filosuyla her sezonda ürünlerinizin vaktinde toplanma garantisi
 • Likit süt, taze sebze ve meyve, balık, et veya diğer üretim maddelerinin taşınmasına uygun özmal ekipmanlar
 • Türkiye’nin en büyük filosuna ek olarak, PolarXP standartlarında hizmet verebilecek 1.200 araçlık ısı kontrollü tedarikçi filosu
Uluslararası Taşıma Çözümleri

Türkiye dışından tedarik ettiğiniz ham maddeleri yurt dışındaki yükleme noktalarından topluyor, Türkiye’ye getirip gümrüklü depolamasını yapıyoruz. Üretime hazır olduğunuzda ise sizin adınıza gümrükleme işlemlerini tamamlıyor ve üretim merkezlerinize teslim ediyoruz.

 • Türkiye’nin en büyük uluslararası kara yolu altyapılarından biri
 • Hava kargo taşımalarınız için IATA belgesi ile ürünlerinizin dünyanın her yerinden en süratli şekilde ulaştırılması
 • Konteyner taşıma hizmetleriyle dünyanın her noktasından ham madde tedarik imkânı
 • Ambarlı, Halkalı, Erenköy, Dilovası ve Mersin gümrüklü depolarıyla ürünlerinizin en doğru ortamda ısı kontrollü olarak depolama seçeneği
Ürün Depolama Çözümleri

Türkiye’nin en kapsamlı ısı kontrollü depolama altyapısı hizmetinizde. Türkiye’nin 21 şehrinde bulunan 21 adet ısı kontrollü depomuz, 150.000 paletlik depolama kapasitemizle Türkiye’de gıda lojistiğini geleceğe taşıyoruz.

Isı Kontrollü Depolama

PolarXP olarak serin, soğuk ve donuk depolama hizmetleri için ısı kontrollü depo ve teknolojilerine son 10 yıl içerisinde 100 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bugün tüm Türkiye’ye aynı gün teslimat yapabilecek alt yapıya sahip olan depolarımızda, 1.200’ün üzerinde müşteriye 150.000 üzerinde ürün (SKU) için son kullanım tarihi kontrolü (FEFO) standartlarında hizmet veriyoruz. Ürünlerinizin ihtiyacına en doğru cevabı verebilecek Türkiye’nin açık ara en büyük ısı kontrollü depolama altyapımız ve bilgi birikimimizle işinizi ileriye taşımak için yanındayız.

 • Dünya soğuk zincir standartlarına uygun tasarlanmış depolar
 • Türkiye’nin en büyük ısı kontrollü depolama altyapısı
 • 21 depo ve 150.000 palet ısı kontrollü depolama alanı
 • Hem genel, hem gümrüklü depolama altyapısı
 • Son teknoloji depo ve stok yönetim sistemleri
 • E-ticaret’i destekleyen depolama hizmetleri
Katma Değerli Hizmetler

Her sektörün hatta şirketin ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Doğal olarak katma değerli hizmet beklentileri de. Promosyon ürün yönetiminden yarı üretime, etiketleme ve barkotlamadan paketlemeye kadar, yükünüzü farklı pazar gereksinimlerini karşılamak için özelleştiriyoruz. Ürün yelpazenizi genişleterek müşterilerinize daha fazla seçenek sunmanıza katkı sağlarken, çeşitli sektörlerden kazandığımız deneyim ve bilgi birikimiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler tasarlamaya devam ediyoruz.

İşte sizin için geliştirdiğimiz yeteneklerimiz;

 • Şoklama
 • Yeniden Derecelendirme
 • Barkotlama ve Etiketleme
 • Ürün Birleştirme ve Ambalajlama
 • Kit Oluşturma
 • Paletleme / Yeniden Paletleme
 • In-House Laboratuvar ve Kalite Testleri
Platform (Cross-Dock) Yönetimi

Birçok farklı dağıtım noktasına ulaştırılması gereken ürünlerinizi üretim noktanızdan ya da fabrikanızdan teslim alıyor, kendi yönettiğimiz aktarma merkezlerine getiriyoruz. Bu merkezlerde ürünlerinizi nihai dağıtım noktasına uygun dağıtım merkezlerine gidecek araçlara göre ayrıştırarak, tüm ısı derecelerinde Türkiye’nin her noktasına ulaşabilen ve tek dağıtım ağı olan PolarXP sistemine teslim ediyoruz. Bu sayede ürünleriniz tüm Türkiye’ye 24 ila 48 saat arasında ulaştırıyoruz.

Ürün Dağıtım Çözümleri

Bitmiş ürünlerinizi satış noktalarınıza sizin adınıza ulaştırıyoruz. Satış noktanız ister kendi mağazanız, ister bir marketler zinciri ya da HORECA kanalında bir nokta olsun, tüm hacimlerdeki ürünlerinizi gerekli ısı derecesinde saklayarak, en süratli ve hasarsız şekilde teslim ediyoruz.

Zincir Market Dağıtım Sistemi

PolarXP olarak, Türkiye’de bulunan tüm Zincir Marketlere, Yerel Zincirlere ve Key Account’lara dağıtım yapıyoruz. Ürünlerini bu satış noktalarına ulaştırmak isteyen firmalar PolarXP Zincir Market Sistemini kullanarak dağıtım maliyetlerini düşürebilir, ürünlerini güvenli bir şekilde zincir marketlere ulaştırabilirler. “Verimli Tedarik Zinciri” yönetimini en iyi şekilde temsil eden bu sistem sayesinde ürün tedarikçilerinin sıkıntılarının birçoğu ortadan kalkmaktadır.

 • Gereksiz ve boş km yapılmasının engellenmesi
 • Ekipman maliyetini düşürmesi
 • Konsolidasyondan kaynaklı maliyet avantajı
 • Yükün süratli şekilde teslim edilmesi
Parsiyel Dağıtım

Türkiye’de gerçek anlamda soğuk zincir dağıtım ağı kuran ilk firmayız. Türkiye’nin 81 iline her gün tarifeli bir şekilde ulaşan dağıtım ağı üç kademeden oluşmaktadır. Günlük 20.000 metreküp ürünün 33.000 satış noktasına dağıtımını yöneten bu sistem Türkiye’nin açık ara tek ve en kapsamlı ısı kontrollü dağıtım sistemidir.

 • Mal Toplama
 • Line Haul
 • Mikro Dağıtım

Daha detaylı bilgi için PolarXP dağıtım modelini inceleyebilirsiniz.

HORECA Dağıtım

PolarXP dağıtım noktaları, zincir market sisteminden çok daha farklı olan otel, restaurant ve cafe satış noktaları için kendi içinde çalışan ayrı bir dağıtım modeli geliştirmiştir. PolarXP geliştirmiş olduğu bu dağıtım modeliyle üreticilerin HORECA adreslerine ulaşmasını kolaylaştırırken, ürünlerini ise arada bir dağıtıcı olmadan doğrudan pazarlamasına imkân sağlar.

 • 4.000 üzerinde benzin istasyonu satış noktalarına ulaşım
 • Her gün 800 üzerinde restorana ürün dağıtımı
 • Her gün 400 üzerinden kahve zincirine ulaşım imkânı
 • Her gün 300 üzerinden otele erişim
Dedike Dağıtım

PolarXP olarak, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sadece onlara özel tasarlanmış dağıtım çözümleri sunuyoruz. Standartların ötesinde araçlar, saatli dağıtım modeli, milk-run, mesai saatleri dışında hizmetler gibi size özel geliştirdiğimiz çözümlerle tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermek için çalışıyoruz.

 • Müşteriye özel tasarlanmış dağıtım sistemi
 • Talep artışlarına anlık olarak cevap verebilen PolarXP araç parkı
 • Projelerinize ve ihtiyacınıza yönelik filo tedarik çözümleri
 • İstediğiniz zamanda teslimat garantisi
İade Ürün Yönetimi

Hepimiz biliyoruz ki, alınan ya da satılan bir malın iade yönetimi ve geri toplama operasyonları karışık bir süreç. Her sektör özelinde ayrıca tasarlanması gereken geri lojistik yönetimi (iade süreci), ileri lojistik hizmetlerine kıyasla çok daha zor ve pahalıdır. Ürünleriniz ister son tüketiciden ister perakendeciler tarafından iade edilsin veya geri toplansın, bütün süreç PolarXP’nin kontrolü altında. Özel iade toplama araçları ve ekibi, iade kabul ve elleçleme merkezleri, iade mal kabule özel operasyonel prosedürler ve konusunda uzman ayrıştırma ekibi her zaman hizmetinizde.

Uzman Olduğumuz Ürün Grupları

Her ürün grubunun ihtiyacına uygun olarak tasarladığımız 3 ana ısı kategorisinde hizmet sunuyoruz.

Dondurma

Tereyağ

Süt

Yoğurt

Peynir

Krema

Sütlü Tatlılar

Tereyağ

Ayran

Margarin

-

-

Sucuk

Salam

Sosis

Füme Etler

Kaymak

-

Kırmızı Et

Beyaz Et

Balık Eti

Kabuklu Deniz Ürünleri

Kırmızı Et

Beyaz Et

Balık Eti

-

Ekmek

Simit

Pasta

Pizza & Pizza Hamuru

Pide & Lahmacun

Mantı

Milföy

Sandviç

Kruvasan&Çörek

Poğaça & Börek

Yufka

Pizza Hamuru

Özel Makarnalar

Unlu Tatlılar

Ekmek

Simit

Özel Makarnalar

Unlu Tatlılar

-

Çikolata

Çikolata

Kaplamalı Ürünler

Energy Bar

Şekerleme

Sebze

Meyve

Sebze

Meyve

Sebze

Meyve

Gıda Ham Maddeleri

Likit Tatlandırıcılar

Gıda Ham Maddeleri

Likit Tatlandırıcılar

Pst

Sıkma Meyve Suları

Smoothie’ler

Yemek Tatlandırıcı ve Sosları

Sıkma Meyve Suları

Smoothie’ler

Yemek Tatlandırıcı ve Sosları

Kahvaltılık Soslar

Makarna Sosları

Başarı Hikayelerimiz

Bizi en iyi müşterilerimizin görüşleri anlatır.

Metro: Isı kontrollü lojistikte PolarXP'ye güveniyor!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Devamını Oku

Kahve Dünyası: HORECA sektörünün lider markası PolarXP ile büyüyor!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Devamını Oku

Haribo: Isı kontrollü lojistikte PolarXP'ye güveniyor!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Devamını Oku

Golf Dondurma: Gıda sektörünün lider markası PolarXP ile büyüyor!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Devamını Oku

Nasıl yardımcı
olabiliriz?

Isı kontrollü lojistik ihtiyaçlarınızı nasıl çözeceğimizi keşfedebilmeniz için size adım adım yol gösterebiliriz.

BİZE YAZIN

PolarXP Bir
Netlog Lojistik
Şirketidir.

Bizi Takip Edin